Par mums
Sertifikācijas institūcija SIA “BALTIJAS SERTIFIKĀCIJAS CENTRS” /tālāk – sertifikācijas institūcija/ jau vairāk kā 10 gadus veiksmīgi darbojas Eiropas Savienības tirgos un ārpus tās kā neatkarīga un kompetenta sertifikācijas institūcija, nodrošinot objektīvu dzelzceļa produkcijas atbilstības novērtēšanu plašā akreditācijas jomā, ko atzinusi Valsts aģentūra “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” /www.latak.gov.lv/, kas ir parakstījusi Eiropas akreditācijas kooperācijas /EA/ Daudzpusējās atzīšanas līgumu /EA MLA/, kas ļauj atzīt nacionālo akreditāciju visās valstīs /Eiropas Savienības dalībvalstīs un citās parakstītājvalstīs/, kuras ir parakstījušas iepriekšminēto līgumu /https://european-accreditation.org/mutual-recognition/the-ea-mla/.
Sertifikācijas institūcijas darbinieki ir augsti kvalificēti un viņiem ir liela pieredze dzelzceļa izstrādājumu atbilstības novērtēšanā, kas ļauj paziņot, ka tajā strādā vieni no kvalificētākajiem un pieredzējušākajiem dzelzceļa produkcijas atbilstības novērtēšanas darbiniekiem ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropas Savienības teritorijā.
Sertifikācijas institūcija akreditēta /apliecības Nr. LATAK-S1-372/ pēc standarta EN ISO/IEC 17065 “Atbilstības novērtēšana. Prasības institūcijām, kas sertificē produktus, procesus un pakalpojumus” /tālāk - EN ISO/IEC 17065/, veikt darbus reglamentētajā akreditācijas sfērā saskaņā ar šādiem normatīvajiem aktiem:
- TSI LOC and PAS /Komisijas Regula (ES) Nr. 1302/2014 (18.11.2014.) par savstarpējas izmantojamības tehnisko specifikāciju attiecībā uz Eiropas Savienības dzelzceļu sistēmas ritošā sastāva apakšsistēmu “Lokomotīves un pasažieru ritošais sastāvs”/;
- TSI WAG /Komisijas Regula (ES) Nr. 321/2013 (13.03.2013.) par savstarpējas izmantojamības tehnisko specifikāciju attiecībā uz Eiropas Savienības dzelzceļa sistēmas apakšsistēmu “Ritošais sastāvs – kravas vagoni” un par Komisijas Lēmuma 2006/861/EK atcelšanu/;
- TSI NOI /Komisijas Regula (ES) Nr.1304/2014 (26.11.2014.) par savstarpējas izmantojamības tehnisko specifikāciju attiecībā uz apakšsistēmu “ritošais sastāvs – troksnis”, ar ko groza Lēmumu 2008/232/EK un atceļ Lēmumu 2011/229/ES/;
- TSI PRM /Komisijas Regula (ES) Nr. 1300/2014 (18.11.2014.) par savstarpējas izmantojamības tehniskajām specifikācijām attiecībā uz Savienības dzelzceļa sistēmas pieejamību personām ar invaliditāti un personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām/;
- Latvijas Republikas atbilstības nodrošināšanas līdzekļi /European UnionAgency for Railways RDD System/;
- Ministru kabineta 17.06.2009. noteikumu Nr.539 "Bīstamo kravu pārvadāšanai pa dzelzceļu paredzēto cisternu un konteineru atbilstības novērtēšanas noteikumi" 3.nodaļa „Lietotu cisternu atbilstības novērtēšanas procedūra”.
Nereglamentētajā akreditācijas sfērā pēc sekojošiem normatīvajiem aktiem:
- GOST 31235-2004 „Pasažieru vagoni pēc kapitāli-atjaunojošā remonta. Ekspluatācijas drošības prasības”.
Gadu gaitā sertifikācijas institūcija ir sertificējusi simtiem dažāda tipa /sērijas, modeļu/ dzelzceļa produktu vienības, tādas kā dīzeļlokomotīves, elektrovilcieni, dīzeļvilcieni, kravas un pasažieru vagoni, sliežu ceļu tehnika un daudzi citi.
Sertifikācijas institūcijas finansiālais atbalsts tiek īstenots par līdzekļiem, kas gūti no institūcijas profesionālās darbības ar pieteicējiem un/vai uz ieguldījumu rēķina no juridiskās personas īpašniekiem, kura sastāvā tas darbojas, kā rezultātā tiek nodrošināta visu sertifikācijas institūcijas izmaksu atlīdzināšana, ieskaitot personāla darba samaksu un rezervju izveidošanu saistību izpildei atbilstoši pastāvošajiem riskiem, kas rodas sertifikācijas institūcijas darbības procesā.
Sertifikācijas institūcijas profesionālās darbības civiltiesisko atbildību ir apdrošinājusi viena no vadošajām
apdrošināšanas kompānijām apdrošināšanas pakalpojumu tirgū.
Sertifikācijas institūcija ir aktīvs NB-Rail Coordination Group biedrs.